Peniaze cez internet ako šetrič času

Zapisovanie žiadostiBohužiaľ, život prináša aj také situácie, kedy si nedokážeme vystačiť s platom. Problém nastáva hlavne vtedy, ak už sme za daný mesiac mali nejaké výdavky navyše. Dnes vám povieme, ako si ľahko, rýchlo a pohodlne z domu vybaviť pôžičky cez internet. Úkon by snáď zvládol každý, kto už niekedy pracoval s počítačom. Odteraz už nie sú potrebné osobné návštevy v pobočkách spoločností. Tie by ste mohli absolvovať primárne v bankách, pretože nebankové spoločnosti ich majú len zriedkavo. Pokiaľ by ste potrebovali nižšiu pôžičku, žiadať sa oplatí jedine ich, pretože vám vedia poskytnúť nízke sumy za skutočne jednoduchých podmienok. V čom je žiadanie o peniaze cez internet lepšie, sa dozviete práve v našom príspevku.

Bez rizika

Ak máte voči tomuto spôsobu žiadania nejaké pochybnosti, mali by ste sa ich zbaviť, pretože skutočne nič neriskujete. Žiadať o peniaze cez internet je tak bezpečné, ako žiadať o nich osobne. Dôležité ale môže byť, koho požiadate, pretože nanešťastie sú na trhu stále aj tie neseriózne spoločnosti. Dôveryhodnosť každej a jednej si ale môžete overiť na stránke NBS, ktorá obsahuje zoznam tých spoločnosti, ktoré môžu pôžičku a peniaze cez internet legálne poskytovať. Od spoločností mimo tohto zoznamu sa odporúčame držať ďalej, pretože nie je vylúčené, že vás s nimi postretnú nepekné situácie.

Od koho si požičať?

Vo všeobecnosti si môžete požičať od bankových a nebankových spoločností. Peniaze cez internet však môžete získať aj na zmenku a to od súkromných osôb, ktorí požičiavajú z vlastných prostriedkov. U nich je možné získať pôžičku za zvýhodnených podmienok, ktoré sa však môžu, ale nemusia, odraziť v splátkach či v úrokoch. Známy je aj ten fakt, že menej problémov pri schvaľovaní žiadostí budú robiť nebankové spoločnosti, u ktorých sú kritériá na žiadateľov oveľa nižšie ako v bankách.

Peniaze cez internet prostredníctvom nebankových pôžičiek môžete získať aj bez registra, bez dokladovania príjmu, bez ručenia a niektoré ich sprístupňujú aj pre nezamestnaných. Ale pozor, nie pre nezamestnaných bez akéhokoľvek príspevku. V kategórii sa nachádzajú napríklad dôchodcovia, ženy na materskej, študenti atď.

Namiesto toho, aby ste si skúmali každú a jednu vašu možnosť zvlášť, si ich môžete pozrieť naraz, a to na stránke. Môžete sa k nej dostať aj po kliknutí na výraz označený v úvode a žiadať o peniaze cez internet v rôznych výškach v rôznych spoločnostiach.

Žiadajte o rôzne sumy

Skok vo financiachSkutočne, žiadosti priamo z vášho domu nie sú limitované žiadnou hodnotou, iba ak tou, ktorú jednotlivé spoločnosti všeobecne povoľujú. Teda či už potrebujete 20 eur alebo 20 tisíc, pre žiadosti o peniaze cez internet to nebude problém. Dokonca aj rýchlosť ich dodania je kratšia ako keby ste o sumy žiadali osobne. Interval sa pohybuje od 10 minút po 14 dní, samozrejme závisí to od výšky žiadanej sumy.

Peniaze cez internet s príchodom skoro ihneď na účet vám ponúkajú nebankové spoločnosti, ktoré vám ich odošlú do 10 minút od schválenia. Na účte ich budete mať najneskôr do 24 hodín. Žiadať môžete o sumy do 500 eur, pričom podmienky na získanie sú najjednoduchšie. I keď aj to závisí od jednotlivých spoločností. Doba splatenia sa pohybuje do 30 dní.

Pokiaľ máte 7 dní času, žiadať môžete o vyššie sumy, približne do 5 000 eur. Cez internet si viete žiadosť o peniaze v takých výškach vypísať do pár minút, pričom skoro okamžite sa dozviete, či vám bude schválená alebo nie. Podstatné je už počítať s náročnejšími podmienkami na získanie, ako v bankách, tak aj v nebankovkách. Na splatenie máte k dispozícii aj niekoľko rokov.

Na najvyššie sumy, o aké sa žiada väčšinou osobne, si treba počkať približne 14 dní. Výhodné sú hlavne v bankách a to kvôli nižším úrokom. V banke však môžete žiadať o vyššie sumy, aj v hodnote niekoľkých stoviek tisíc eur. Založenie nehnuteľnosti je vo väčšine prípadov samozrejmosť. Aj peniaze v takej hodnote môžete žiadať cez internet bezpečne, rýchlo a pohodlne. Doba splatnosti býva maximálne 30 rokov.

Žiadosť sa dá ešte odvolať

Výhodou žiadosti o peniaze cez internet je to, že ešte nie je záväzná a viac o tom si môžete prečítať aj tu. Záväznou sa stáva až vtedy, keď vám príde čiastka na účet, prípadne, keď žiadosť potvrdíte prostredníctvom telefonátu, ktorý dostanete. Priamo v banke by ste sa po podpise zmluvy z tohto záväzku vyvliekli ťažko. Osobné žiadosti vám nedávajú priestor na premyslenie situácie.

Kalkulujte…

Pokiaľ je pre vás dôležité, aby vás požičané peniaze (či už cez internet alebo akoukoľvek inou formou), nepripravili pri ich splácaní o všetko, mali by ste kalkulovať. Bezplatná kalkulačka pôžičky na výpočet ponúk je dostupná aj na stránke, ktorú sme vám vyššie odporučili. Po zadaní základných kritérií o danom produkte vám vybehnú vaše možnosti. A vy hneď môžete vidieť, na čom ste. Rozdiely v jednotlivých ponukách môžu byť až v desať tisícoch eur, pochopiteľne pri vyšších sumách. Takéto preplatky by oželel len málokto. Ak sa o to ale nezaujímate, tak nemôžete vedieť, nakoľko sú niektoré ponuky nevýhodné.

Pri nižších sumách môžete peniaze čo najvýhodnejšie cez internet získať pomocou vypísania multižiadosti. Tá odošle vašu žiadosť viacerým spoločnostiam a tí vám začnú posielať ponuky. Vy si vyberiete, ktorá sa vám hodí a ktorého poskytovateľa oslovíte.

Ak ste sa rozhodli pre vlastné porovnanie bez použitia kalkulačky cez internet, ktorá vám zobrazí tie najvýhodnejšie pôžičky a ľahko získateľné peniaze, chceli by sme vám poradiť. Nikdy sa nesústreďte len na výšku úroku. Áno, je dôležitý, ale nie v takej miere ako RPMN. Pretože jedine ročná percentuálna miera nákladov má skutočnú výpovednú hodnotu o výhodnosti toho ktorého produktu. Popisuje totiž percento zo sumy ktorú zaplatíte navyše za jeden rok. Číselne býva vyššie ako úrok, preto je oveľa dôležitejší. Najjednoduchšou cestou na porovnanie je ale určite kalkulačka cez internet, ktorou nielen získate pôžičku, ale aj ušetríte kopec peňazí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.