Najlacnejšie PZP online

Čítanie v autePokiaľ chcete získať nejaký produkt čo najvýhodnejšie, musíte hľadať. Na podnose vám nikto nič nedá, hlavne čo sa biznisu týka. Ak však hľadáte najlacnejšie PZP online, v tom vám vieme poradiť. Nemusíte mať žiadnu protekciu a dokonca si za túto informáciu nemusíte ani zaplatiť. Tajomstvo získania tohto najlepšieho produktu na trhu spočíva v tom, aby ste si klikli na vyznačené slovné spojenie. To vás presmeruje na vašu jedinečnú možnosť získať to najlepšie PZP online.

Neodkladajte to na poslednú chvíľu alebo…?

Odkladanie povinností na poslednú chvíľu môže mať v tomto kontexte za následok to, že nenájdete takú ponuku, po akej túžite. To platí len vtedy, ak ste si neklikli na hore uvedené slovné spojenie. Vďaka nemu totiž viete získať to najlepšie a najlacnejšie zákonné poistenie online aj v hodinu dvanástu resp. polnočnú. A to hneď do niekoľkých minút.

Ak ale prešvihnete aj poslednú chvíľu, veľmi riskujete. Tým, že nie ste zabezpečený riskujete svoju bezpečnosť, ale aj bezpečnosť iných. Ako iste viete, nie v pravom zmysle. Povinné zmluvné poistenie nevie zabrániť tomu, či budete alebo nebudete poškodený alebo či niekomu poškodenie spôsobíte. Môže vám však výrazne pomôcť pri odškodnení nielen vás, ale aj iných poškodených. Pochopiteľne, škody na vlastnom vozidle ste si nesmeli spôsobiť sám alebo iným úmyselne.

Vie vás uchrániť pred miliónovou stratou

Možno sa to bude zdať prikrášlené, ale vec sa má skutočne tak, že ak spôsobíte škodovú udalosť alebo dopravnú nehodu, môže to skončiť až miliónovými stratami. Bez PZP by ste ich museli platiť z vlastného. Preto zákon nestanovuje len vám, že toto zabezpečenie si musíte povinne zaobstarať, ale dokonca aj poisťovniam, aké krytia musia garantovať. Konkrétne pri zdravotnej ujme to činí 5 miliónov eur a pri ujme na majetku do 1 milióna eur. Sú však spoločnosti, ktoré toto krytie vedia navýšiť, pravdepodobne však za príplatok.

Viete ochrániť aj seba

Poistenie auta ako také, nielen to najlacnejšie, väčšinou chráni len tých, ktorým sa stala ujma. Aby sme boli presnejší, vaša poisťovňa. Tým, že ste poistený ale chránite aj seba. Ak by sa vám stala nejaká škoda, preplatí ju poisťovňa škodcu. Ak by sa vám ale vozidlo poškodilo bez ľudského zavinenia, vtedy je na jeho odškodnenie potrebné ho zabezpečiť havarijne. Na trhu sú aj také poisťovne, ktoré už aj mimo havarijného zabezpečenia poskytujú havarijné riziká v rámci ich najlacnejšieho PZP online. Ide o Generali, Kooperativu a Komunálnu poisťovňu. Tie vedia pokryť už aj úraz posádky vozidla vrátane vodiča a batožiny, prípade iné havarijné riziká. Napr. stret so zverou, výtlk, sklá na vozidle prírodný živel atď. To, ktoré vám najviac hrozí si niekde môžete zvoliť aj sami.

Prečo uzatvárať online?

Premýšlanie nad výhodamiPZP uzatvorené online vám garantuje to najlacnejšie a najlepšie na trhu. Je to už len z toho dôvodu, že aj samotným poisťovniam sa oplatí viac, ak si ho uzatvoríte sami akoby na to mali využiť svojich pracovníkov. A tak vám vedia takto znížiť cenu aj o 10%. Ak k tomu pripočítate aj iné zľavy, ktoré jednotliví poisťovatelia ponúkajú a o ktorých vás zriedkakedy pracovníci informujú, môže sa z toho vykľuť veľmi zaujímavá ponuka. Takže záruka nájdenia toho najlacnejšieho povinného zmluvného poistenia je určite online.

Predstavte si, že aby ste si mohli urobiť objektívny prieskum vašich možností, musíte navštíviť niekoľko pobočiek. Vďaka online poisteniu auta získate to najlepšie a najlacnejšie pre vás z priamo porovnania. Vy ale nemusíte navštevovať každú a jednu stránku zvlášť. Prostredníctvom hore odkazovanej stránke vypíšete jeden formulár, ktorý vám ponuky poistného na vaše vozidlo vygeneruje do niekoľkých sekúnd. Takže vám žiadna neujde. Výsledkom bude to, že ste ušetrili hodiny času a stovky eur. Zároveň ste získali presne také PZP online, aké ste chceli, či už najlepšie alebo najlacnejšie.

Priamo z porovnania môžete o vašu vyvolenú ponuku aj požiadať, a to jedným klikom. Dopíšte zopár údajov a spätne vám bude na mail odoslaná správa obsahujúca niekoľko dokumentov. Návrh zmluvy, jej podmienky, dočasnú bielu kartu platnú 30 dní a údaje na zaplatenie poistného. Poistné za PZP je potrebné uhradiť čím skôr. Jedine po tom vám môže poisťovňa zaslať originál bielu a zelenú kartu, ktoré potrebujete zo zákonných dôvodov.

Cena za neplatnosť je vysoká

Riskovanie jazdy s vozidlom bez bielej karty sa nevypláca. Ako možno viete, povinné zmluvné poistenie je povinné nielen na auto, ale ja na motocykel, dodávku, prípojný vozík či akékoľvek iné motorové či nemotorové vozidlo. Hlavne teda na také, ktoré svojou prevádzkou môže poškodiť zdravie alebo majetok iných osôb a na využívanie potrebuje platný technický preukaz. Tak ako je dôvod na pokutovanie neplatný technický preukaz, tak je ním aj neplatná biela karta a v zahraničí zelená karta.

Na Slovensku si môžete na mieste pri policajtoch zaplatiť aj okolo 300 eur. Obvodný úrad je ďalšia inštitúcia, ktorá sa do tejto veci môže zapojiť a to aj 2 roky po tom, čo sa reálne stala. Ten je ale nemilosrdnejší a vodičovi za jazdu bez platného PZP udelí pokutu okolo 3 330 eur. V zahraničí s neplatnou zelenou kartou môžete pochodiť horšie. Pokuty môžu byť niekoľkonásobne vyššie a celkovo táto situácia môže skončiť až zabavením vozidla. Okrem toho si vždy overte aj povinnú výbavu daného štátu.

Ako sme už vyššie zmienili, bez povinného zmluvného poistenia, hoc aj toho najlacnejšieho a uzatvoreného online by ste si za spôsobenie nehody poriadne zaplatili. Takže celkovo radšej jazdu bez platnej bielej karty neriskujte.

Záverečné zhrnutie

Príspevok vás informoval o tom, kde môžete získať to najlacnejšieho PZP online a prečo využiť práve túto metódu (iný článok tu). Jeho nerešpektovanie vás môže stáť veľké peniaze, ktoré by ste ako občan horko-ťažko prípadne nikdy nezarobili. Tak zákony dodržujte a jazdíte bezpečne a predvídavo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *